BİOGRAFİ

1963 yılında Ankara’ da doğdu. Kavaklıdere İlkokulu ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ nden derece ile mezun olduktan sonra 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ ni kazandı. 1987 yılında Tıp Doktoru olarak mezun olup aynı yıl yapılan ilk TUS sınavı ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı’nı kazandı. 1992 yılında uzmanlığını alarak başta mecburi hizmeti olmak üzere çeşitli Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Uzman Doktor olarak çalıştı.


1998 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Algoloji Bilim Dalı’ nda Prof. Dr. Işık Aydınlı’dan algoloji eğitimi aldı. O tarihten itibaren ağrının tanı ve tedavisi üzerine çalıştı.


2008 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Akupunktur Sertifika Programına katılıp 500 saatlik teorik ve pratik eğitimleri tamamlayarak TC. Sağlık Bakanlığı’nın da katılımıyla yapılan sınav sonucu TC. Sağlık Bakanlığı’ nca sertifikalandırıldı.


Eğitimi takiben aynı üniversitenin Akupunktur Polikliniği’nde yaklaşık bir yıl süreyle Prof. Dr. Cemal Çevik’ in yanında çalıştı ve 13. Dönem Sertifika Programında da pratik eğitmenliği yaptı. 2008 yılından itibaren üyesi olduğu Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği’ nin başta nöralterapi olmak üzere diğer tamamlayıcı tıp kurs ve eğitimlerine katılarak çeşitli sertifikalar aldı.2008 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı olarak emekli olduğu tıp mesleğine artık muayenehanesinde akupunktur, nöralterapi ve ağrı tedavisi uygulayarak hizmet etmeye devam etmektedir. 2010 tarihinde kurulan Ankara Nöral Terapi ve Tamamlayıcı Tıp Derneği’ nde kurucu üye olup halen Denetleme Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Eskilerin deneyimlerini yok sayar ve göz ardı ederseniz ve doğru yolu sadece en yeni tedavilerle bulacağınıza inanırsanız kendinizi ve çevrenizdeki insanları kandırmış olursunuz.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Hipokrat

 

Dr. Z. Işıl BİRKAN
Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı
Akupunkturist / Nöralterapist

 

 

 

İLETİŞİM

 

 

Adres : Büklüm Sok. 36/4      Kavaklıdere / ANKARA

Tel: 0 312 428 46 96